Dilimli Streç Film, El Tipi Streç Film, İzmir Streç Film, Jumbo Streç Film, Makina Streç Film, Palet Streç Film, Power Streç Film, Sanayi Streç Film, Streç Film

Streç Film Nedir ve Türleri Nelerdir?

Streç Film Nedir?

Çeşitli materyalleri dış etkenlere karşı koruyan, toplu ve gergin şekilde ambalajlanmasını sağlayan platik filme verilen isimdir. Elastik yapısı sayesinde streç film ambalajlanan ürünlerin gergin bir şekikde toplanması sağlamaktadır.

Streç filmler palet üzerine sıralanan ürünleri standart hale getirmek ve küçük ürünleride gruplamak için kullanılır. Bu sayede hem nakliye konusunda kolaylıklar sağlayan streç film hemde ürünü bozulmalara ve dış etkenlere karşı korur.

Streç Film Türleri?

Sanayi üretimde ve bireysel kullanımda pek çok farklı kullanım alanı olan streç filmin kullanım alanına parelel olarak çok sayıda türü bulunmaktadır bunlardan bazılarını kısaca açıklayacak olursak. En çok kullanılan alandan başlamamız gerekir şüphesiz.

Palet Streç Film

Paletler üzerine sıralanan ürünlerin streçlenmesinde kullanılan streç türü olan palet streç makine ve elle uygulanabilmeltedir. 17 ve 23 mikron rulolar halinde üretilen palet streç neredeyse tüm sanayi kuruluşlarında kullanılmaktasır.

El Tipi Streç Film

Lokanta küçük üretim tesisleri gibi ticari kuruluşlarda ve evlerde bireysel kullanıcının sıklıkla kullandığı ambalajlama ekipmanıdır el tipi streç fim. 90 ile 300 metre arasındaki uzunluklarda ve 17-23 mikron kalınlığında olur.

Makina Streç Film

Genellikle büyük üretim tesislerinde makinalarda kullanılmak üzere17-23 mikron kalınlığında ve 1000 metrenin üzerinde uzunluklarda bobinler halinde üretilen streç film türüdür.

Power Streç Film

Yüksek hızlı ve ön gerdirmeli makinalarda %300 kadar gerilime dayanabilecek ve genişleyebilecek özelliğe sahip 17-23 micron ve 1500 metrelik bobinler halinde üretimi yapılan streç film türüdür.

Sanayi Streç Film

Sanayi ve endüstri üretimi yapan ve nakliye yapan kuruluşlarda kullanılmaktadır. 17-23 mikron kalınlığındaki sanayi streci istenilen uzunlukta üretilebilir.

Jumbo Streç Film

17-23 mikron kalınlığında ve 5000 metre ve üzerindeki uzunluklarda üretilen streç filmlerdir. Çok fazla miktarda streç film kullanan sanayi kuruluşları tarafından tercih edilir.

Dilimli Streç Film

Müşteriye özel olarak üretilen streç film türüdür. Müşterinin istediği uzunlukta ve en ölçülerine göre siparişle üretilir.

Son yayınlananlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir